Dizainas be pavadinimo 13 1 768x296 1

Apie mus

Kai 2016 metais mama, neuroedukatorė, įsisąmoninimu grįstos kognityvinės terapijos trenerė, Lietuvos įsisąmonimu grįstos psichologijos asociacijos narė Dovilė, ryžosi Kaune atidaryti pirmąją išimtinai tik laisvu žaidimu ir laisva kūryba grįstą lavinamąją studiją Kaune, ji turėjo vieną pagrindinį tikslą – kad vaikai ir tėvai turėtų vietą, kurioje mažo vaiko ugdymas būtų džiugus, įtraukiantis, pilnas juoko, bet tuo pačiu ir labai efektyvus! Ir štai dabar, jau drąsiai ir be jokių abejonių save laikome laimingiausiu vaikų būreliu Lietuvoje – šiuo metu veikiame net 7 Lietuvos miestuose! Kodėl? Nes visas mūsų ugdymas paremtas, pirmiausia, požiūriu į vaiką, kaip į mažą asmenybę, kurio prigimtinis noras, teisė ir pareiga yra ŽAISTI! O kai vaikui leidžiama laisvai žaisti, jis ne tik imliai ir greitai visko mokosi, bet ir išties yra labai laimingas! Kadangi pirmajame septynmetyje nėra geresnio būdo mokytis ir treniruoti bei lavinti smegenis nei ŽAIDIMAS, mūsų studijoje dirbančios specialistės nuolat tobulina mūsų autorinę programą, atnaujinant ją pagal naujausius mokslinius tyrimus ir naujausias ugdymo žaidimu tendencijas, ypatingą dėmesį skiriant specializuotoms ergoterapinėms priemonėms, kurios laisvą žaidimą, kūrybą ir eksperimentus lavinamąja prasme pakylėja į visai kitą lymenį ir paspartina visus mažųjų mokymosi procesus. Kaip tai vyksta? Skaitykite toliau!

PIEŠIAME ir KURIAME kitaip. Kuo tai naudinga vaikui?

Ar Jūsų vaikai dažnai piešia rankomis ir į piešimą pasineria taip, kad jame išlieja emocijas, palieka psichosomatinius skausmus, stresą bei įtampą ir po piešimo akivaizdžiai pralinksmėja bei nurimsta? O ar jie yra piešę kojomis? Ar jiems yra tekę čiuožinėti ant… dažų čiuožyklos? Arba visu kūnu plaukioti „dažų” upėje? O ar jie dažnai kuria ne dėl rezultato, o todėl, kad patinka, kad gimsta idėjos, sumanymai ir prasiveržia kūrybinga išmonė bei žavintis pasitikėjimas savimi bei savo galimybėmis? O saugūs, bet netikėti ir nuostabą keliantys eksperimentai jau tapo jūsų vaiko laisvalaikio veiklos dalimi? Visa tai patirti kviečiame pas mus, nes studijoje „Kuria vaikai“ tą darome nuolat:

 • pasitelkę autentišką neuroedukaciniais metodais paremtą laisvąjį piešimą, padedame vaikams atsikratyti nerimo, streso, slegiančių emocijų, suteikiame galimybę nesibaiminant dėl sienų ar drabužių išpurvinimo dažuose atrasti naujus pojūčius, padedančius gerinti vaiko emocinę, fizinę bei dvasinę sveikatą.
 • nuolat kurdami vis naujus į procesą, o ne į rezultatą orientuotus kūrybinius projektus, leidžiame vaikams pasijausti tikrais kūrėjais, atskleidžiančiais visą savo kūrybinį potencialą ir vaizduotę, sustiprinti savarankiškumą, pasitikėjimą savimi ir kitais, patiems priimti sprendimus bei spręsti proceso metu iškilusias problemas, įjungti kritinį mąstymą bei gebėjimą susikaupti, sutelkti dėmesį bei lavinti lingvistinius, komukacinius, o dažnai net ir diplomatinius gebėjimus.
 • o vis naujais ir užburiančiais eksperimentais laviname, ugdome ir nuolat auginame pagrindinius kūrybingumo elementus – smalsumą bei nuostabą
piesiame ir kuriame kitaip kuo tai naudinga vaikui

ŽAIDŽIAME LAISVAI. Kuo tai naudinga vaikui?

Zaidziame laisvai kuo tai naudinga vaikui

Leiskime jiems žaisti – vienas iš pagrindinių studijos „Kuria vaikai” devizų! Ir ne bet kaip – o laisvai! Tik laisvas žaidimas yra tas žaidimas, kuris vienu ir tuo pačiu metu lavina, ugdo ir augina pačias svarbiausias bendrąsias vaiko kompetencijas gebėjimą valdyti aplinkybes, o ne būti nuo jų priklausomam, lavina vaizduotę bei kūrybingumą, taip įgalinant vaiką kasdieniniame gyvenime atrasti netikėtus sprendimus ir pamatyti galimybes ten, kur kiti mato tik sunkumus ar problemas, moko empatijos, derybų meno ir socialinės atsakomybės, natūraliai augina savarankiškumą, gebėjimą priimti sprendimus, kritiškai mąstyti, pasitikėti savimi ir kitais, išžaisti tikras gyvenimiškas situacijas taip nuraminant emocijas ir įtampą, surasti tokius problemų sprendimo būdus, kuriuos natūraliai bus galima pritaikyti ir gyvenime, o žaidime išmokstamo žaismingumo arba kitaip žaismės bei gebėjimo būti „čia ir dabar” ateityje prireiks bene kiekvienoje gyvenimo srityje – santykiuose su žmonėmis, darbuose, nuolat besikeičiančio pasaulio ritmui ir iššūkiams priimti ir juos tinkamai bei darniai su savimi ir pasauliu įsisąmoninti!

Laisvą žaidimą studijoje įgyvendiname dviem pagrindiniais metodais – KVIETIMU ŽAISTI (angl. invitation to play) ir MAŽAISIAIS ŽAIDIMŲ PASAULIAIS (angl. small world play), kurie kuriami pačių įvairiausių ir netikėčiausių sensorinių, visus penkis pojūčius stimuliuojančių, dėžių pagrindu, praturtinų įvairiomis ergoterapinėmis, edukacinėmis, priemonėmis, kurios padeda lavinti smulkiąją motoriką bei rankų-akių koordinaciją. Toks žaidimas ypatingas dar ir tuo, kad tinkamas tiek mažiausiems kūdikėliams, tiek jau į mokyklą besiruošiantiems priešmokyklinukams ar netgi pradinukams – tiesiog vieni žaidimą tokiu metodu atranda ir išplėtoja vienaip, kiti kitaip, tačiau visi iš jo geba pasiimti maksimalią naudą ir prisitaikyti individualiai. „Kuria vaikai” studijoje nemanipuliuojame žaidimu, o ištiesų žaidžiame, todėl lankantys studiją vaikai pamažu laisvo žaidimo džiaugsmą atranda ir namuose – tėvai džiaugiasi, kad iki tol namuose juos užimti ir kažkuo ilgiau sudominti buvo sudėtinga, o dabar jie žaidimų susigalvja ir juos atranda patys, netgi be tėvų pagalbos! Tad jei klausiate, kaip studijoje žaisime, atsakome – LAISVAI!

KAIP TOBULĖJAME?

Viskas, ką su džiaugsmu su vaikais veikiame studijoje yra ne tik dėl labai svarbaus dalyko – jūsų mažųjų laimės – bet kartu dar ir tam, kad laisvai žaisdami, piešdami, kurdami ir eksperimentuodami, lavintume visas 21 amžiaus asmenybei būtinas savybes ir kompetencijas:

 • smulkiąją motoriką,
 • rankų ir akių koordinaciją,
 • dėmesio sutelkimą ir koncentraciją,
 • pojūčius,
 • lingvistinius įgūdžius,
 • gebėjimą valdyti aplinkybes ir lanksčiai prie jų prisitaikyti,
 • kognityvinius ir socialinius įgūdžius,
 • emocinį intelektą,
 • kūrybingumą,
 • vaizduotę,
 • smalsumą,
 • kritinį mąstymą,
 • drąsą,
 • pasitikėjimą savimi ir aplinka,
 • diplomatinius įgūdžius,
 • socialinę atsakomybę,
 • pozityvų ir kūrybišką požiūrį į save, kitus ir pasaulį!

Ir visa tai įvyksta tiesiog linksmai žaidžiant – nieko specialiai, per prievartą ar nenorą daryti nereikia! Todėl mes ir vadinamės LAIMINGIAUSIU BŪRELIU LIETUVOJE!

Kaip mes tobulejame

Studijos veiklos principai

Visiška kūrybinė laisvė

visiska kurybine laisve
Kursime laisvai, neribodami vaiko fantazijų ir galimybių, nepiršdami jam „teisingų variantų“. Galutinis veiklos rezultatas priklausys nuo paties vaiko noro ir fantazijų! Labiausiai orientuosimės ne į galutinį rezultatą, o į kūrybinį procesą ir malonumą kurti.Neuroedukaciniais piešimo metodais sieksime vaiko atsipalaidavimo, emocijų paleidimo, lytėjimo stokos kompensacijos – žaisdamas ir piešdamas dažais vaikais jaus netik džiaugsmingą nuotaiką, bet tuo pačiu ir pats sau atliks terapiją.

Kūrybos priemonių ir būdų įvairovė

kurybos budu ivairove
Mums įprastų rankdarbių ar užsiėmimų šiuolaikiniam vaikui nebepakanka. Tam kad lavėtų jo noras pažinti pasaulį, vaiką būtina nustebinti ir ugdyti smalsumą. Tai yra – suteikti jam galimybę atrasti ir pačiam išbandyti netikėčiausius ir nestandartinius kūrimo būdus. Kai kurių studijoje naudojamų priemonių net nėra galimybės įsigyti Lietuvoje, o kai kurias susikurs patys vaikai iš paprasčiausių buityje naudojamų produktų. Jos visos bus saugios ir draugiškos vaikams! Ir taip – čia tikrai nereikės varžytis ir bijoti ištepti baldus ar sienas. Čia kūryba liesis laisvai!

Kūrybiškumo ugdymas laisvu žaidimu

kurybiskumo ugdymas laisvu zaidimu
Laisvas žaidimas – „Kuria vaikai” studijos esmė, todėl jis čia visur mus sups kiekvieną užsiėmimą! Tiek sensorinėse dėžėse, tiek mažuosiuose žaidimų pasauliuose, tiek laisvoje kūryboje bei eksperimentuose!

Pozityvus požiūris į vaiką ir jo kūrybą

pozityvus poziuris

Bendraujant su vaikais – jokių nurodinėjimų, ką ir kaip daryti, tik nuolatinis palaikymas, padedantis jiems suprasti: galiu padaryti daugiau, nei įsivaizdavau. Dirbant grupėse ir įsijaučiant į vaikų nuotaikas, aktualijas ir problemas, lyg netyčia bus parinkta veikla, kuri atpalaiduos ir suteiks pasitikėjimo savimi.

Dėmesys fiziniam ir psichiniam vaiko lavinimui

demesys fiziniam ir psichiniam lavinimui
Nors studijoje vaikai žais ir kurs savo malonumui bei saviraiškai, kiekviena iš veiklų lavins ir ugdys galybę svarbių tokio amžiaus vaikams įgūdžių ir savybių.

Dėmesys tiek individualiam, tiek kolektyviniam darbui

demesys individualiam ir kolektyviniam darbui
Kūrybinės užduotys skatins individualią kiekvieno vaiko saviraišką, tačiau tam, kad sykiu jis mokytųsi kolektyvinio darbo ir bendravimo, kartais rengsime originalius bendrus projektus. Nespaudžiant, neverčiant ir nekonfliktuojant – tik bendro susitarimo būdu, neužgožiant individualumo, mokysimės kompromisų meno ir gebėjimo suprasti kitus.

Dėmesys emocinio intelekto ugdymui

demesys emocinio intelekto ugdymui
Daugelis žaidimų vienaip ar kitaip lavins emocinį intelektą, nepaprastai svarbų kūrybiškam žmogui visose gyvenimo sferose ir situacijose. Geriausiai emocinį intelektą ugdysime realiame gyvenime – t.y. tiek susikurtuose žaidimų scenarijuose, tiek realiai bendraudami tarpusavyje ir žaisdami bendrą žaidimą.

Mėgavimasis be vertinimo

uzsiemimai vaikams
Skatinsime saviraišką be konkuravimo tarpusavyje, įvertinimų ar kritikos. Nenustebkite, jei kartais vaikai neparsineš savo veiklos rezultato, mat jis bus išputojęs, išbėgęs ar kitaip pasibaigęs kartu su daug džiaugsmo ir nuostabos sukėlusiu procesu. Tik spindinčios vaiko akys paliudys, kad jie tikrai kūrė – kaip tai daro tikri kūrėjai!

ČIA MES

"Kuria Vaikai" komanda

Scroll to Top

Registracijos forma

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Registracijos forma

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Registracijos forma

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Registracijos forma

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Registracijos forma

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Registracijos forma

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Registracijos forma

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

Registracijos forma

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.